עולם התעשייה נשען לא מעט על תורת החומרים וההיכרות איתה. חומרים סינטטיים ותערובות שונות נוצרו למטרות מסוימות וייעודיות ובזכות זאת הבטיחו התאמה מרבית בין החומר לשימושים שלו. כבר בימי קדם נעשו ניסויים לייצור חומר מסיבי זכוכית בזכות הבנת יתרונותיה הייחודיים, אלא שהיה צורך להגיע לטכנולוגיה המתקדמת שאנו מחזיקים בה כיום על מנת להצליח לייצר חומר שבסיסו הוא סיבי זכוכית דקיקים. את השימושים הנפוצים לתרכובת הפיברגלאס ניתן למצוא בתעשיית הפלסטיק שבה היא משמשת כחומר מחזק המשלב שרף אפוקסי ובתעשיית הטקסטיל לייצור בדים חסיני אש ומבודדים. יתרונו הגדול של חומר הפיברגלאס הוא בחוזקו ועמידותו, לצד גמישותו המאפשרת עיצוב של מגוון מוצרים ונוחות עבודה.

שימושים

אחד השימושים הנפוצים של החומר שבו ניתן לראות את יתרונותיו במלואם הם מכסי פיברגלאס. בתעשיות רבות בוחרים לייצר מכסים למוצרים שונים, גדולים וקטנים, מפיברגלאס וזאת בזכות יתרונותיו הרבים:

  • חוזק מכני – פיברגלאס בתרכובות השונות מאופיין בחוזק מכני רב, מה שמאפשר ייצור מכסי פיברגלאס למטרות שונות ללא חשש מבלאי, פירוק או איכות נמוכה.
  • קלות משקל – מכסה פיברגלאס הוא קל משקל, בזכות תכונת קלות המשקל של החומר, מה שהופך אותו לנוח לעבודה ומותאם לשינוע ונשיאה.
  • אטימות מלאה – תרכובת הפיברגלאס יוצרת חומר אטום לחלוטין למעבר או חדירה של נוזלים ולכן מכסי פיברגלאס מבטיחים סגירה הרמטית של המוצר.
  • מרחב עיצובי – פיברגלאס הינו תרכובת של חומר גלם אשר במסגרתה ניתן לשלב צבעים וגימורים שונים, והיא כחומר ביד היוצר עבור המעצבים התעשייתיים היוצרים כיד הדמיון הטובה עליהם.

לא בכל מפעל יצרני ישנם הכלים, המכונות המתאימות וההבנה הנדרשת בתורת החומרים על מנת לאפשר עבודה עם פיברגלאס. מאחר שמדובר בתרכובת תעשייתית ולא בחומר טבעי, פיברגלאס מגיע במגוון תרכובות סינטטיות וחצי סינטטיות המותאמות כל אחת לעבודות מסוגים שונים. ברור כשמש כי התרכובת המותאמת לעבודה ושילוב עם מוצרי טקסטיל אינה דומה לתרכובת בעזרתה מייצרים מכסי פיברגלאס או מוצרי צריכה אחרים. העבודה עם פיברגלאס דורשת התייחסות קפדנית לנקודות היתוך, לטמפרטורות מדויקות ולטכניקות שונות של הזרקת החומר לתבניות במטרה להגיע לפס ייצור אחיד ושלם של מוצרים.

מיכסי פיברגלאס מגיעים בגדלים ובתצורות שונות וזאת ביחס למטרתם ולהתאמה למוצר המשלים שלהם. טכנולוגיית הייצור מעבר לצורת החומר גם חייבת להבטיח עבודה באמצעות פטנט פתיחה וסגירה, איטום, חיבור ושילוב בין החוזק המכני של החומר לנוחות השימוש של המשתמשים השונים וזאת לצד מתן מענה לאפשרויות העיצוב. על מפעלים המתמחים בייצור מוצרי פיברגלאס בכלל ומכסי פיברגלאס בפרט לתת מענה הכולל שירותים משלימים כגון עיצוב, צביעה, אריזה וכדומה.

חברתנו, מנשה ברוך ושות' בע"מ, מספקת שירותי ייצור לתעשיות השונות בהן לתעשיית החשמל, התקשורת, האינסטלציה ואחרות. אנו מחברים בין התמחות בתורת החומר לבין שיווק מוצרי איכות מהחומרים האיכותיים ביותר, וזאת לצד ניסיון רב שנים, הכוונה וייעוץ הניתנים על ידי טובי אנשי המקצוע.