קבלני תשתיות

קבלני תשתיות

קבלני תשתיות כשמם כן הוא מקצועם, קבלני תשתיות אחראים על עבודות התשתית של מבנים ציבוריים, בתים פרטיים והן של שטחים עירוניים ובין עירוניים, קבלני תשתית ניתן לראות בכל אתרי בנייה או באזורים ושטחים המיועדים לפיתוח.

כל מבנה בתחילת דרכו מחייב בסיס יציב ואיתן  המורכב ממספר תשתיות עיקריות, אשר לשם כך אנו מחויבים לפנות לאותם אנשי המקצוע (קבלני תשתיות) השונים אשר כל אחד מהם מומחה ומתמקצע בתחום הספציפי הנדרש.
אחד התשתיות המורכבות ביותר והשונות מיתר המקומות הן מהותן והן באופיין הם תשתיות רחוב, שכן בשל אופיו וצרכיו של המקום, הידוע כמקום המשמש אנשים רבים, על כן ישנו צורך בתכנון מחמיר וקפדני הנעשה ע"י אנשי המקצוע הנכונים תוך שילוב של חומרים איכותיים וייחודיים העומדים בסטנדרטים ובתקנים המחמירים.

בטרם בניית תשתיות בכלל ותשתיות רחוב בפרט יש להביא בחשבון מספר פרמטרים חשובים בניהם: אופי המקום, ביצוע התשתית תוך התבססות והתחשבות בתוכנית, כמו כן מומלץ להזמין את החומרים המיועדים לתשתית עוד מבעוד מועד וזאת על מנת לעמוד בקצב ובזמן הנדרש, בנוסף ובטרם  בניית התשתית יש לבחון את פני השטח ואת הדרישות שלו ובכך נוכל להתאים את התשתית הנכונה למקום ולשלב בה את החומרים הנכונים והמתאימים עבורו.

קבלני תשתיות – אילו תשתיות רחוב קיימות?

ניתן להבחין בכמה תשתיות המרכיבות את תשתית הרחוב ועל כל תשתית מומנים קבלני תשתית אשר מבצעים את עבודתם בצורה מקצועית ומיומנת, אשר כולם ביחד וכל אחד לחוד יוצרים תשתית רחוב איכותית, יעילה ועמידה.
בין תשתיות הרחוב החשובות והעיקריות ביותר הן תשתיות הביוב ומערכות הניקוז, אשר מטרתם לעזור במניעת מצבים בהם מצטברים נוזלים מה שעלול להוביל להצפות.

בזמן הקמת תשתית ביוב וניקוז יש להביא בחשבון את טיב החומרים אשר ישפיעו על איכותה, יעילותה ועמידות של תשתית הביוב. אחד החומרים והמרכיבים הלוקחים חלק חשוב בבניית התשתית היא הבטון, ישנם מספר סוגי בטון ועל מנת ליהנות מיעילותה של תשתית הבטון יש לבחור את סוג הבטון היצוק והחזק ביותר הקיים בשוק.

גם למכסה הביוב חשיבות רבה על איכות התשתית ועל תפקודה התקין, שכן מכסה חזק ומאסיבי יאפשר עמידה בלחצי המים המופעלים עליו מה  שימנע את דליפתן של מים מזוהמים.
נוסף לתשתית הביוב מרכיבים נוספים בניהם שוחות ותאי בקרה, המותקנים גם הם ע"י קבלני תשתיות ביוב והם אלו שיספקו פתרון ומענה במקרה הצורך.

ישנם מספר חומרים בולטים המשמשים קבלני תשתיות, בין החומרים ניתן למצוא את חומר הברזל, הפלסטיק והבטון, אותם ניתן למצוא ולהשיג מפעלי יציקה המייצרים ומספקים מוצרי בנייה לענף התשתיות כגון מכסים לתשתיות ביוב, ניקוז, תאי בקרה, תקשורת, חשמל ועוד.

כמו כן, ישנם אנו במנשה-ברוך, קבלני תשתיות, אחראים גם על תכנון והכנה של השטח לטובת התקנה והצבה של ספסלי רחוב וגן, עמודי מחסום, מכסי ניקוז ועוד.