למי שלא מבין בתחום הבניין יכול להיווצר הרושם שהעבודה בבניין כרוכה רק בעבודה עם אבנים אך האמת היא שכשמדברים על בניה והתפתחות מדברים על מוצרי תשתית.
לא מספק לתכנן מבנה לכל מטרה שלא תהיה רק באמצעות חומרי הבניין עצמם. כל במנה מחייב התייחסות אחרת וייחודית לו וכמובן שימוש באביזרים נוספים שיוכלו לאפשר לו להיות חזק, פרקטי ונוח לשימוש.

הכרת מוצרי התשתית השונים הקיימים לטובת השימוש בהם בבנייה חשובה מאין כמותה. היכולת לבחור במוצרים מתאימים בדיוק למטרה ולמגבלות של תקציב, חומר שטח, צבע וכד' קריטיות לכל בעל מקצוע שמכבד את עצמו ושרוצה להעניק ללקוחות שלו את המענה הטוב ביותר לבקשתם.

מה הם מוצרי התשתית?

מוצרי התשתית הם כל מה שיכול להתחבר באופן חיצוני למבנה ולסייע לתפעול השוטף שלו. מוצרי התשתית חייבים להיות עמידים ביותר למפגעי מזג אוויר ואו לחצים שונים וחייבים לעמוד בתקנים רבים ככל הניתן לא רק בישראל אלא בתקנים בינלאומיים. מוצרי תשתית נפוצים יהיו למשל מכסים לתאי בקרה, מכסים לביוב, מכסים לניקוז, כיסויים ומכסים לתקשורת ולחשמל.
מכסים עם מילוי בטון, מכסים עשויים פלסטיק מסוג SMC/FRP שלרוב משומשים ע"י לעיריות וע"י רשויות ובנוסף גם מכסים אטומים ייעודיים לתחנות דלק.

מתי כדאי להשתמש במוצרי תשתית מחו"ל?

כחברה העובדת עם חברות ייצור תשתית מהגדולות והטובות בעולם כגון BLUCHER, ANRIN, MUFLE, HIDROSTANK , אין ספק שלשימוש במוצרי תשתית המיוצרים בחו"ל יש לפעמים יתרונות, אך כמו בכל דבר גם במקרה הזה יש לבחון כל מקרה לגופו. קיימים מבנים שמחייבים שימוש במוצרים בעלי תקינה או חומרים מסוימים שלא תמיד יהיו במוצרים המיוצרים בישראל או בארץ יצור מסוימת אחרת משיקולים שונים – אם ניקח לדוגמא חומר כמו פלסטיק- במדינות שונות בעולם יש אישורים והגבלות שונות לשימוש בו ולאופן הייצור שלו. המשמעות של השוני הזה יכול להתבטא במוצר הסופי ובהתאמה שלו לשימושים מסוימים, וכמובן שההבדלים הללו יבואו לידי ביטוי גם במחיר של המוצרים.

לא נכון להניח שכל מוצר שמיובא מארץ אחרת יהיה בהכרח יקר יותר. לפעמים בגלל המגבלות שחלות על הייצור המחיר של חומר הגלם שמשמש לייצור יקר יותר לשימוש בישראל ויהיה זול יותר להזמין את המוצר מחו"ל. ובוודאי כשמדברים על כמויות ולא על מוצרים בודדים.

הכלל המוביל לשימוש במוצרים לכן, לא צריך להיות ע"פ ארץ הייצור שלהם אלא אך ורק לפי ההתאמה שלהם לצרכים ולשימושים הרלוונטיים. בעבודה מסוימת יתכן ויתאים לעשות שימוש במוצרי תשתית שונים שלכל אחד מהם מקור ייצור שונה.

כמי שגם אמונים על ייצור של מוצרים רבים בעצמנו וכן מייבאים מוצרי תשתית מחו"ל, נוכל לדעת לייעץ לכל לקוח על המוצרים שיתאימו ביותר למטרה שלו ולכוון אותו בהתאם למגבלות לשימוש במוצרים המתאימים בכמה שיותר בחינות.

למומחים שלנו ניסיון רב שנים והכירות מעמיקה עם כל האביזרים והמוצרים הקיימים בשוק ובענף ונשמח לסייע בליווי ויעוץ בכל עת. כל מה שצריך לעשות לשם כך הוא להקליק